Vytvorte si vlastný inzertný portál na podnikanie zistiť viac.

1.10.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR (MV SR) má v pláne zaradiť do plánu Verejného obstarávania na rok 2021 nákup vozidiel s ekologickejším pohonom, najskôr ich však chce vyskúšať.

Ako ďalej v tlačovej správe informovala hovorkyňa rezortu Barbara Túrosová, doteraz totiž MV SR autá s hybridným motorom alebo elektrickým pohonom nevyužívalo. Rezort preto uzavrel zmluvy s viacerými spoločnosťami na prenájom vozidiel s hybridným pohonom na dobu šiestich, respektíve 12 mesiacov.

„Zapožičané automobily budú využívané v priamom policajnom výkone a aj úradníkmi,” uviedla Túrosová s tým, že časť vozidiel bude pomaľovaná farbami Policajného zboru. „Určené budú do priameho policajného výkonu, kde bude testovaná ich vhodnosť,” povedala hovorkyňa.

Po ukončení testovania podľa nej ministerstvo vyhodnotí, aké typy automobilov (elektromobil, full hybrid, plugin hybrid) sú vhodné na využitie v rámci rezortu. Medzi značky vozidiel, ktoré bude ministerstvo testovať patria Kia, Peugeot, Škoda a Toyota.

Viac k témam: elektrické autá, hybridy
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra chce nakúpiť ekologickejšie autá, najskôr ich však otestujú policajti © SITA Všetky práva vyhradené.

Flower

PS: Stalo vo vašom okolí niečo zaujímavé? Podeľte sa o zaujímavosť sem