Vytvorte si vlastný inzertný portál na podnikanie zistiť viac.

11.2.2021 (Webnoviny.sk) – Bieloruský prezident Alexander Lukašenko vo štvrtok odmietol výzvy na odstúpenie a vyhlásil, že neustúpi „rebélii“, ktorá je organizovaná zo zahraničia. Za šesť mesiacov trvajúcimi demonštráciami proti jeho vláde podľa neho stoja „veľmi vplyvné sily“ v zahraničí.

Prezident toto tvrdenie ďalej nerozviedol, v minulosti však z podpory demonštrácií opakovane obvinil západné krajiny. „Musíme im čeliť, nech sa deje čokoľvek a tento rok bude rozhodujúci,“ skonštatoval.

Demonštrácie v Bielorusku vypukli po vlaňajších augustových prezidentských voľbách, v ktorých podľa oficiálnych výsledkov triumfoval práve Alexander Lukašenko. Podľa protestujúcich boli výsledky zmanipulované a požadujú jeho rezignáciu. Na protestoch sa nezriedka zúčastnilo aj viac ako 100-tisíc ľudí. Podľa ľudskoprávnych aktivistov dosiaľ bieloruská polícia zadržala viac ako 30-tisíc demonštrantov.

Viac k témam: bieloruský prezident, demonštrácie, odstúpenie z funkcie, prezidentské voľby v Bielorusku, protesty v Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Lukašenko neodstúpi, za demonštráciami v Bielorusku podľa neho stoja vplyvné zahraničné sily © SITA Všetky práva vyhradené.

Flower

PS: Stalo vo vašom okolí niečo zaujímavé? Podeľte sa o zaujímavosť sem