Vytvorte si vlastný inzertný portál na podnikanie zistiť viac.

30.9.2020 (Webnoviny.sk) – Bratislavskí kriminalisti v spolupráci s Kriminálnym úradom Finančnej správy objasnili ďalší prípad daňového podvodu.

“Policajti odhalili podozrivé osoby, ktoré vytvorili sieť obchodných spoločností a bankových účtov. Do pozície štatutárnych orgánov mali byť dosadené osoby, ktoré o týchto skutočnostiach nemali vedomosť. S cieľom čerpania fiktívnych nadmerných odpočtov DPH bolo založených viac ako 70 spoločností,” uviedla bratislavská krajská polícia. Zadržané boli štyri osoby.

Vyšetrovateľ na základe dôkaznej situácie obvinil 31-ročného Bratislavčana pre pokračovací zločin daňového podvodu a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Podľa doterajšieho vyšetrovania si obvinený na základe založených spoločností uplatnil nárok na vrátenie DPH vo výške viac ako 55-tisíc eur.

Celkovo však bol za uvedené spoločnosti uplatnený nárok na vyplatenie nadmerného odpočtu DPH vo výške viac ako 490-tisíc eur. Dokumentovanie tohto prípadu ekonomickej trestnej činnosti je predmetom ďalšieho vyšetrovania. Viac informácií polícia poskytne, keď to procesná situácia dovolí.

Viac k témam: daňový podvod, Kriminálny úrad Finančnej správy
Zdroj: Webnoviny.sk – Kriminalisti objasnili ďalší veľký daňový podvod, zahŕňal viac ako 70 spoločností © SITA Všetky práva vyhradené.

Flower

PS: Stalo vo vašom okolí niečo zaujímavé? Podeľte sa o zaujímavosť sem