Vytvorte si vlastný inzertný portál na podnikanie zistiť viac.

17.2.2021 (Webnoviny.sk) – Komisia zároveň získala opciu na nákup ďalších 150 miliónov dávok v roku 2022.

Európska komisia dnes zakúpila pre členské štáty EÚ ďalších 150 miliónov dávok vakcíny proti COVID-19 od americkej biotechnologickej firmy Moderna. Tento počet bude dodaný v treťom a štvrtom štvrťroku 2021 a zároveň má Komisia možnosť dokúpiť ďalších 150 miliónov dávok, ktoré budú dodané v roku 2022. Európska komisia doteraz celkovo objednala už 310 miliónov dávok.

“Oceňujeme dôveru Európskej komisie v spoločnosť Moderna a našu platformu mRNA. Dnešný nákup ďalších 150 miliónov dávok zvyšuje jej celkovú objednávku našej vakcíny proti COVID-19 na 310 miliónov s dodaním v roku 2021 a cieľom zastaviť pandémiu v Európe,” uviedol Stéphane Bancel, výkonný riaditeľ spoločnosti Moderna. “Európska komisia s nami diskutuje o tom, ako sa pripraviť na rok 2022, vrátane riešenia pre možné mutácie. Komisia má preto možnosť dodania dodatočných 150 miliónov dávok v roku 2022. Spoločnosť Moderna je pri riešení tejto globálnej pandémie odhodlaná neúnavne pracovať na uvedení vakcínových boosterov pre príslušné mutácie,” uzavrel Bancel.

Európska komisia udelila vakcíne podmienečné povolenie na uvedenie na trh na základe odporúčania

Európskej agentúry pre lieky (EMA) na použitie u osôb vo veku 18 rokov a starších. Dodávky vakcíny od firmy Moderna do európskych krajín pochádzajú z dodávateľského reťazca spoločnosti mimo USA.

Informačný servis

Viac k témam: COVID-19, PR, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia kupuje ďalších 150 miliónov dávok vakcíny proti COVID-19 od spoločnosti Moderna © SITA Všetky práva vyhradené.

Flower

PS: Stalo vo vašom okolí niečo zaujímavé? Podeľte sa o zaujímavosť sem