Vytvorte si vlastný inzertný portál na podnikanie zistiť viac.

20.2.2021 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty sa vrátili na medzinárodnú scénu a sú odhodlané angažovať sa pri riešení globálnych výziev, akými sú pandémia koronavírusu, klimatická zmena alebo iránsky jadrový program. V rozhovore pre portál bbc.com to uviedol v sobotu americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

Upozornil na dôležitosť vakcinácie

V prvom rozhovore pre zahraničné médium minister upozornil na dôležitosť celosvetovej vakcinácie proti koronavírusu. Číne vytkol nedostatočnú transparentnosť pri informovaní o pôvode pandémie. Minister poskytol rozhovor v čase, keď sa zúčastňuje na virtuálnom zasadnutí skupiny najvyspelejších štátov sveta G7.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

USA vložili štyri miliardy dolárov do programu Covax, ktorého cieľom je zabezpečiť spravodlivý prístup k vakcínam proti Covidu-19 v krajinách s nižšími príjmami. Iniciatívu koordinuje Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), podľa ktorej by sa mali za menej ako rok distribuovať asi dve miliardy dávok vakcín.

Zaočkovali 27 miliónov ľudí

„Pokiaľ, a dovtedy, kým nebude na svete zaočkovaný každý, nikto nebude v úplnom bezpečí,“ uviedol Blinken.

Viac o téme: Koronavírus

USA doteraz zaočkovali zhruba 27 miliónov svojich obyvateľov. V mnohých sa na začiatok vakcinácie stále iba čaká.

Viac k témam: jadrový program, klimatické zmeny, Koronavírus, summit G7
Zdroj: Webnoviny.sk – Amerika sa chce angažovať pri riešení globálnych výziev, vraví nový šéf diplomacie Blinken © SITA Všetky práva vyhradené.

Flower

PS: Stalo vo vašom okolí niečo zaujímavé? Podeľte sa o zaujímavosť sem